Instalacja wentylacji hali WAGO ELWAG we Wrocławiu

Instalacja wentylacji hali WAGO ELWAG we Wrocławiu

W kwietniu P.P.M. Klimawentex podpisał umowę podwykonawczą z firmą SKANSKA S.A. na zakres instalacji wentylacji dla budowy hali WAGO ELWAG we Wrocławiu.
W podwrocławskich Wróblowicach ruszyła budowa nowej fabryki niemieckiego koncernu WAGO. Nowo powstała inwestycja przyczyni się do dalszego rozwoju i wzrostu firmy oraz zapewni nowe miejsca pracy dla około 200 pracowników. Obecny zakład we Wrocławiu przy ul. Pięknej, w którym zatrudnionych jest 600 pracowników, pozostanie w swojej dotychczasowej, niezmienionej formie i lokalizacji.
Dzięki rozbudowie WAGO ELWAG stanie się jedną z największych firm w swojej branży i będzie odgrywać znaczącą rolę jako pracodawca w Aglomeracji Wrocławskiej.
Na 16-hektarowej działce we Wróblowicach, w gminie Miękinia, przy drodze krajowej nr 94 powstaną dwie nowoczesne hale produkcyjne każda o powierzchni około 6.000 m² oraz budynek socjalny. Nowa inwestycja zakłada najwyższe standardy dla komfortu pracy i efektywności energetycznej.
Tak jak w przypadku pozostałych budynków firmy wykorzystana zostanie innowacyjna technika automatyki budynkowej WAGO. Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia produkcyjna WAGO w Polsce wyniesie 21.000 m².
Termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowano na II kwartał 2017 roku.